واتساپ در حال مسدود شدن است، آیا این پایانی برای محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان است؟

  • توسط: admin


رئیس کمیته سیاست های اطلاعات دومای دولتی (مجلس سفلی) روسیه گفت: اگر مدیریت پیام رسان واتساپ به همکاری نکردن با مقامات روسیه ادامه دهد، شکیبایی دولت به پایان خواهد رسید و به سرنوشت دیگر شرکت‌های زیرمجموعه متا (مانند اینستاگرام که در روسیه مسدود است)، دچار خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، الکساندر خینشتاین سه‌شنبه در گفت و گو با ریانووستی افزود: روسیه هنوز تصمیمی برای مسدود کردن پیام رسان واتساپ نگرفته است، اما با توجه به اینکه این پیام‌رسان به نقض قوانین روسیه ادامه می‌دهد، این اتفاق ممکن است در آینده رخ دهد.

به گفته وی، دادگاه ها به طور دوره ای این شرکت را به این دلیل جریمه می کنند.

همچنین خبرگزاری ار ب کا گزارش داد: پیام‌رسان‌های ارتباطی روز دوشنبه 18 تیرماه 1403 به دلیل انتشار گسترده فراخوان برای مشارکت در اقدامات افراط‌گرایانه در داغستان روسیه، فعالیت خود را محدود کردند اما واتساپ با وجود الزام تعیین شده از سوی ادارات مرتبط روسیه در مقابله با اقدامات تروریستی، فعالیت خود را متوقف نکرد. پس از آن بود که پیام‌هایی درباره اختلال سرویس واتساپ از سوی کاربران در داغستان روسیه دریافت شد. ‌

خینشتاین پارسال نیز گفته بود: اگر پیام‌رسان واتساپ، کانال هایی مشابه کانال های تلگرام راه‌اندازی کند، ممکن است در روسیه مسدود شود. به اعتقاد وی، اگر واتساپ چنین کانال‌هایی ایجاد می کرد، ماهیت آنها ضدروسی بود چرا که این سرویس متعلق به شرکت “افراطی” متا است.

پیش از این، روز یکشنبه سوم تیرماه ۱۴۰۳، افراد مسلح به دو کلیسای ارتدکس، یک کنیسه و یک پست پلیس راهنمایی و رانندگی در دربند و ماخاچ قلعه حمله کرده بودند. بنا بر اعلام وزارت بهداشت داغستان روسیه، در این حملات و تیراندازی‌ها، ۲۰ نفر کشته و ۴۶ نفر زخمی شدند.

واتساپ متعلق به شرکت متا است. این شرکت همچنین مالک شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام است که پیش از این، فعالیت آنها در روسیه ممنوع شده است.

منبع :

ایرنا

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید