معدن طلای سفید۵۴۰ میلیارد دلاری، در عمق دریاچه‌ پیدا شد

  • توسط: admin
معدن طلای سفید۵۴۰ میلیارد دلاری، در عمق دریاچه‌ پیدا شد


خبرآنلاین نوشت: در یک تحقیق انجام شده در بزرگترین دریاچه ایالات متحده، که به عنوان بخشی از تحقیقات وزارت انرژی اجرا شد، معدن طلای سفید حاوی ۵۴۰ میلیارد دلار ارزش گنجینه در کف دریاچه‌ای غول‌پیکر در جنوب کالیفرنیا کشف شد.

پژوهشی با هدف یافتن میزان لیتیوم که به دلیل ظاهر شن مانند سفیدش به طلای سفید نیز معروف است، در کف حجم عظیم آب وجود دارد، انجام شد. به طرز شگفت انگیزی حجم شگفت انگیزی از آن وجود داشت، که تصور می‌شود چیزی حدود ۱۸ میلیون تن باشد. این کشف درست پس از آن بود که دانشمندان قبلاً تأیید کرده بودند که چهار میلیون تن لیتیوم در این دریاچه وجود دارد و این میزان نیز از طریق فرآیند حفاری کشف شده بود.

مقدار زیاد لیتیوم کشف شده در دریاچه به اندازه‌ای است که می‌توان باتری‌هایی برای ۳۸۲ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی تولید کرد. به گفته مایکل مک کیبن، استاد ژئوشیمی و نویسنده این مطالعه، این یکی از بزرگترین ذخایر آب نمک لیتیوم در جهان است، می‌تواند ایالات متحده را کاملاً خودکفا کند به حدی که لیتیوم و واردات آن از طریق چین متوقف شود.

1

این کشف جدید به این معنی است که دریاچه بزرگترین منبع لیتیوم در جهان است. با این حال، استخراج لیتیوم از دریاچه خالی از خطر نخواهد بود. طبق گفته SFGATE، رسیدن به لیتیوم آسان نخواهد بود و به چاه‌های تولید زمین گرمایی نیاز دارد تا آب نمک غنی از لیتیوم را از هزاران فوت زیر سطح زمین استخراج کنند. چراکه هنگامی که لیتیوم و آب نمک محلول شدند، مایع به زیر زمین پمپاژ می‌شود.

علاوه بر این، ۱۸۰۰۰۰ ساکن در اطراف دریاچه ممکن است تحت تأثیر حفاری قرار گیرند، منبع آبی که از رودخانه کلرادو می‌آید نیز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد زیرا برای تکمیل این فرآیند به مقدار زیادی آب نیاز است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید