قیمت کیک های یلدایی در بازار چند ؟

  • توسط: admin
قیمت کیک های یلدایی در بازار چند ؟


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین،علی بهرمند در مورد وضعیت قیمت شیرینی در آستانه شب یلدا اظهار کرد: با توجه به نزدیکی شب یلدا هیچ مشکلی در تأمین مواد اولیه و شیرینی وجود ندارد و ما به طور کامل برای شب یلدا آماده‌ ایم. از سوی دیگر، با توجه به اینکه قیمت شیرینی دستوری ندارد، واحدهای صنفی اختیار دارند قیمت محصولات خود را تعیین کنند.

رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران با بیان اینکه قیمت شیرینی بر اساس کیفیت و رتبه‌بندی توسط قنادی‌ها تعیین می‌شود، افزود: شیرینی فروشی‌های درجه یک و دو و سه بر اساس مواد اولیه مورد استفاده و عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند، اما مردم می‌توانند هرگونه گران فروشی شب یلدا را به شماره‌های شماره تلفن ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ اتحادیه و البته ۱۲۴ وزارت صمت گزارش کنند.

وی ادامه داد: بحث نظارت برعهده واحدهای نظارتی و سازمان صمت استان تهران است، اما طبق روال همیشه در ایام خاص نظارت‌های بازرسان اتحادیه قنادان نیز در بحث کیفیت و عملکرد تشدید می‌شود.

به گفته بهرمند، در مجموع بیش از ۳۵ هزار واحد قنادی و شیرینی فروشی دارای پروانه در سراسر کشور فعال‌اند که از این تعداد حدود ۲ هزار واحد پروانه‌دار در تهران فعالیت دارند.

وی با اشاره به برخی اقدامات غیرقانونی از سوی نانوایی‌ها، تصریح کرد: اخیراً مواردی مبنی بر تولید شیرینی از سوی نانوایی‌ها با استفاده از آرد یارانه‌ای مشاهده شده که اقدامی کاملاً غیرقانونی است اما به نظر می‌رسد نانواها تافته جدا بافته بوده و کسی با آنها کاری ندارد.

رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران افزود: بر این اساس با توجه به اینکه اتحادیه ارتباطی با نانواها ندارد، به مردم توصیه می‌کنیم که شیرینی شب یلدا خود را از قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌هایی که پروانه فعالیت دارند، خریداری کنند چراکه بر این واحدها نظارت مستمر وجود دارد.

به گزارش مهر، در جدول زیر میانگین قیمت شیرینی طبق بازدیدهای میدانی آمده است.

شیرینی قیمت
تر و خامه‌ای ۱۴۰ تا ۱۸۵ هزار تومان
دانمارکی، زبان و پاپیونی ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار تومان
کیک یزدی ۸۰ تا ۱۱۰ هزار تومان
کیک یلدایی ۱۵۰ تا ۲۱۰ هزار تومان

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید