کنسول پلی استیشن 5 50 میلیونی شد

  • توسط: admin
کنسول پلی استیشن 5 50 میلیونی شد


 

پلی استیشن 5 اکنون در میان 15 کنسول بازی ویدیویی پر فروش‌ ترین تاریخ قرار دارد. شرکت Sony Interactive Entertainment به تازگی اعلام کرده که از زمان عرضه آن در نوامبر 2020، تعداد فروش آن از 50 میلیون دستگاه گذشته است. با پیشرفتی که این کنسول حاصل کرده است، شرکت معتقد است که در مسیری قرار دارد که فروش بیشتری نسبت به PlayStation 4 را ایجاد خواهد کرد.

اریک لمپل، معاون ارشد بازاریابی جهانی، فروش و عملیات تجاری در سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، به فایننشال تایمز گفت که PS5 موفق شد فروش بیشتری با به 50 میلیون واحد فروش در مقایسه با نسخه قبلی خود برسد. اگر همه‌گیری و کمبود تراشه‌های ناشی از آن نبود، بدون شک PS5 در این مسابقه پیروز می‌شد.

تا به امروز، پلی‌استیشن 4 از زمان عرضه‌اش در سال 2013، تنها 117 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است که برای رتبه پنجم در همه زمان‌ها خوب است. بر اساس داده‌های Ampere Analysis که توسط فایننشال تایمز به اشتراک گذاشته شده، PS5 در سال 2023 تقریباً سه به یک از سری Xbox مایکروسافت پیشی گرفت. طبق داده‌های آنها، فروش PS5 در سال جاری حدود 65 درصد رشد کرد و به 22.5 میلیون دستگاه رسید در حالی که Xbox 15 درصد کاهش یافت و به 7.6 رسید. میلیون. نینتندو شاهد کاهش 18 درصدی تقاضا برای سوییچ خود بود و به 16.4 میلیون دستگاه رسید که با توجه به قدمت آن همچنان چشمگیر است.

فروش کنسول پلی استیشن 5 به 50 میلیون رسید

همانطور که امروز وجود دارد، سوییچ با فروش 132.46 میلیون واحد سومین سیستم بازی پرفروش تمام دوران است. پلی استیشن 5 با 50 میلیون واحد، درست جلوتر از سوپر نینتندو در جایگاه پانزدهم قرار دارد. PS2 محبوب با فروش بیش از 155 میلیون کنسول در صدر لیست قرار دارد.

ممکن است مایکروسافت از کار بیفتد اما مطمئناً بیرون نیستند. ایکس باکس یک برند بزرگ است و با توجه به اینکه مایکروسافت به تازگی خرید عظیم Activision Blizzard خود را به پایان رسانده، آنها هنوز هم یک بازیگر اصلی هستند. فرنچایزهای موفقی مانند Call of Duty، Candy Crush Saga و World of Warcraft اکنون در آرشیو هستند و این موضوع باعث نگرانی رقابت شده است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید