قیمت طلا در روند صعودی

  • توسط: admin
قیمت طلا در روند صعودی


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، قیمت طلا در روز جمعه به بالا ترین سطح خود در سه هفته گذشته افزایش یافت. افزایش احتمالی در کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در اوایل سال جدید، ارزش دلار را کاهش داده و سود اوراق قرضه خزانه‌ داری آمریکا را کاهش داده و از قیمت طلای بازار حمایت کرده است.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۰۴۹ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۴۵ درصدی به ۲۰۶۰ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند کاهش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به خاطر احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس اصلی‌ترین عامل بالا رفتن قیمت طلا بوده است.

تنش‌ها در دریای سرخ هم تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

پایین آمدن شاخص دلار تا حدود کمترین رقم طی ۵ ماه گذشته خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئیه رسیده است.

تاجران حالا ۸۳ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس کاهش یابد. پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلاست و تمایل برای خرید آنها را بالا می‌برد.

با اینکه برخی مقامات فدرال رزرو دورنمای کاهش سریع نرخ بهره در سال آینده میلادی را رد کرده‌اند، اما اظهارات آنها تغییر چندانی در حساسیت سرمایه‌گذاران به وجود نیاورده است.

تمام توجه سرمایه‌گذاران در حال حاضر به گزارش شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در ماه نوامبر معطوف شده که شاخص مورد نظر فدرال رزرو برای بررسی تورم است و می‌تواند دورنمای نرخ بهره را روشن‌تر کند.

شرکت کنندگان بازار انتظار دارند این شاخص ۳.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته باشد، در حالی که در ماه اکتبر برابر با ۳.۵ درصد بود.

قیمت نقره امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۶۹ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۵ درصد کاهش ۹۶۶ دلار و ۵۵ سنت معامله می‌شود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید