قیمت روز شیر، ماست و پنیر

  • توسط: admin


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین ، صنایع لبنی، شیر خام را به‌ صورت یارانه‌ ای و با قیمت مصوب دریافت می‌کنند. از سوی دیگر، به آنها اجازه صادرات محصولات تولیدی با استفاده از ماده اولیه یارانه‌ ای داده شده است. طبق توافق برخوردار شده با انجمن صنایع لبنی، آنها ملزم به عرضه چهار محصول خود با قیمت مصوب به بازار هستند. اما مشاهده می‌شود که برخی از صنایع لبنی تمایل به گران‌ فروشی و یا عدم عرضه محصولات تنظیم بازاری دارند.

مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی سازمان حمایت در مهر ماه به این صنایع هشدار داد و گفت: از آنجا که تاثیر افزایش قیمت مصوب شیر خام و سایر هزینه‌های تولید قبلاً در قیمت این محصولات لحاظ و از سوی واحدهای تولیدی اعمال شده است لذا هرگونه افزایش مجدد قیمت‌ها فاقد وجاهت است.

بنابر این گزارش به تازگی نیز مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از یکی از کارخانه های صنایع لبنی به این گران فروشی اشاره کرده است.

گران فروشی ۷ هزار تومانی در یک لیتر شیر

در این گزارش، تخلفاتی مانند عدم تولید نوعی خامه برای بازار داخلی،  گرانی فروشی شیر نایلونی ۱۸ هزار تومانی به قیمت ۱۹ هزار تومان و  شیر بطری کم چرب  یک لیتر ۲۱ هزار و ۶۰۰  تومانی به ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ، عدم تولید پنیر یو اف ۴۰۰ گرمی و ماست ۲.۵ کیلوگرمی تنظیم بازار مشاهده می‌شود.

برای این واحد گزارش تخلف و جریمه به ارزش  یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان  تعیین و به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شد.

نرخ های مصوب محصولات لبنی توسط وزارت جهاد کشاورزی به شرح زیر اعلام شد:

قیمت هر کیلوگرم شیرخام ۱۵ هزار تومان

ماست ۲.۵ کیلوگرمی با قیمت ۵۹ هزار و ۷۶۰  تومان

پنیر یو اف ۴۰۰ گرمی ۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان

شیر نایلونی ۹۰۰ گرمی کم چرب ۱۸ هزار تومان

شیر بطری یک لیتری کم چرب ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید