فروشنده که با فروختن حواله های خودرو 1000 ملیارد به جیب زد!

  • توسط: admin
فروشنده که با فروختن حواله های خودرو 1000 ملیارد به جیب زد!


به گزارش آدرین به نقل از اقتصادآنلاین ، سردار سید محمود میرفیضی، در توضیح جزئیات این خبر، اظهار کرد: “به علت گزارش ۵۲ نفر از شهروندان که اعلام کرده‌اند یک فرد از طریق درج آگهی فروش حواله خودرو در سایت دیوار از آن‌ها کلاهبرداری کرده است، موضوع در حال بررسی توسط ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفته است.”

پلیس، وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد شاکیان در سایت دیوار با آگهی فروش حواله خودرو زیر قیمت بازار مواجه شدند و برای خرید با آگهی‌ دهنده تماس گرفتند. آگهی‌ دهنده به بهانه وجود مشتریان زیاد، با ارائه شماره کارت مبلغی به عنوان بیعانه از آن‌ ها دریافت کرد و پس از آن پاسخگوی تماس‌ های آن‌ ها نبوده است.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه میزان مبلغ کلاهبرداری شده از مال‌باختگان تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: با بررسی مستندات و اظهارت شاکیان و انجام اقدامات هوشمندانه و تخصصی، دو نفر در این ارتباط شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

میرفیضی گفت: شهروندان برای خرید یا پیش خرید کالای مورد نظر خود از سایت‌ های متفرقه و فاقد مجوز در شبکه‌ های اجتماعی خودداری کنند. همچنین باید توجه کنند تبلیغاتی که در سایت‌ های واسطه‌ گر با عناوینی از جمله فروش فوری، بدون واسطه، زیر قیمت و غیره منتشر می‌شود ممکن است به‌ منظور کلاهبرداری باشند بنابراین شهروندان باید به صورت حضوری و پس از تایید هویت و رویت فروشنده اقدام به واریز وجه کنند و از پرداخت بیعانه حتی مبالغ کم خودداری کنند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید