عیدی دولت به بازنشستان چقدر است ؟

  • توسط: admin
عیدی دولت به بازنشستان چقدر است ؟


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان و ارائه جداولی از مصارف بودجه از جمله مهمترین اصلاحات انجام شده است.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

مهمترین نگرانی نمایندگان مجلس در خصوص لایحه بودجه سال آینده، عدم پیش‌ بینی متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان بود. رئیس سازمان برنامه و بودجه در این زمینه بیان کرد که تاکید شده است که مسائل مربوط به هزینه‌ ها و پرداخت‌ ها، از جمله حقوق بازنشستگان و سایر اقشار جامعه، در لایحه بودجه بطور واضح مشخص شود. او افزود که این اصرار نمایندگان مجلس منجر به افزودن بندهای مربوط به این موضوع در متن لایحه بودجه شده است.

ارائه جداولی از مصارف بودجه

یکی دیگر از اصلاحات انجام شده در لایحه بودجه سال آینده، ارائه جداولی از مصارف بودجه است. رئیس سازمان برنامه و بودجه در این خصوص گفت: یکی از انتظارات نمایندگان این بود که ما هر چند که مصارف را در این قسمت نمی‌دهیم، اما فروض مربوط به مصارف را هم ارائه کنیم.

وی ادامه داد: طبیعتاً در اینجا یک جدولی اضافه کردیم که مبنای تبیین بخش دوم بودجه است برای استحضار نمایندگان تنظیم کردیم.

این جدول شامل موارد زیر است:

متوسط رشد حقوق کارکنان و بازنشستگان
متوسط رشد سایر هزینه‌های جاری
رشد عائله‌مندی
رشد حق اولاد
رشد هزینه‌های مالی اوراق مالی منتشره در سال‌های قبل
رشد ردیف‌های درآمد هزینه‌ای
رشد اعتبارات تملک دارایی سرمایه در استان‌ها
نتیجه‌گیری

با انجام این اصلاحات، انتظار می‌رود که لایحه بودجه سال آینده با موافقت نمایندگان مجلس مواجه شود و دولت بتواند بودجه سال آینده را بر اساس آن اجرا کند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید