عالیشاه از تاریخ دربی جدا نخواهد شد!

  • توسط: admin


استقلال، گویا رقیب موردعلاقه شماره ۲ است چراکه عالیشاه از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان آذر ماه، تنها ۳ گل با پیراهن پرسپولیس شده که ۲ تایش وارد دروازه آبی‌ها شده است: یکی در فینال جام حذفی که دربی شماره ۱۰۱ بود و دومی، در دربی آخر که تک گل قرمز‌ها بود. او حالا، تنها بازیکن تاریخ دربی است که ۲ گل در این بازی به عنوان بازیکن تعویضی زده است.

تا پیش از دربی آخر، عالیشاه در کنار احمدرضا عابدزاده قرار داشت. هر دو نفر در ۱۳ دربی حاضر بودند که هیچکدامش با شکست همراه نبود. این دو نفر البته یک اختلاف و تفاوت هم داشتند: رکورد عالیشاه کاملا پرسپولیسی، ولی برای عابدزاده، رنگش سرخابی بود؛ او ۸ بار با پیراهن پرسپولیس و ۵ بار در لباس استقلال در دربی حضور داشت که همگی‌شان بدون شکست در زمین! بود. دربی سال ۷۲ که با رای کمیته انضباطی به سود استقلال اعلام شد، محل مناقشه در رکورد عابدزاده است.

عالیشاه، اما در دربی ۱۰۲ هم بدون باخت زمین را ترک کرد تا حالا به تنهایی در صدر این فهرست با ۱۴ دربی بدون شکست، حاضر باشد. او البته یک رقیب تازه‌نفس دارد به نام مهدی ترابی. ترابی به آمار ۱۲ دربی بدون باخت رسیده و شاید به زودی، رکورد عالیشاه را هم تصاحب کند.

شانس ویژه عالیشاه برای ثبت این رکورد، عدم حضورش در دربی‌های برگشت لیگ ۱۶ و ۱۷ است. استقلال در هر دوی این بازیها، برنده شد، ولی اثری از شماره ۲ نبود چراکه او به دلیل مصدومیت، هر دو بازی را از دست داده بود. او حالا با ۴ برد و ۱۰ مساوی، نبازترین مرد تاریخ دربی‌هاست و جلوتر از امثال جباری، استیلی، رهبری‌فرد، هاشمی نسب، نیکبخت، عابدزاده و ترابی قرار دارد. شانس ویژه عایشاه این است که ۲ باخت پرسپولیس در دربی با حضور او، مربوط است به ضربات پنالتی که مساوی ثبت می‌شود.

منبع:فوتبالی

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید