طلا فوق‌قیمت شد: پرچم تازه‌ی کفاشین بازار

  • توسط: admin
طلا فوق‌قیمت شد: پرچم تازه‌ی کفاشین بازار


طلا از گذشته تاکنون یکی از ارزشمندترین و قدیمی‌ترین فلزهایی است که توسط انسان‌ها به‌عنوان یک شی‌عضه ارزشمند مورد استفاده و توجه قرار گرفته است. این فلز با ویژگی‌های منحصر به فرد خود به‌عنوان نماد ثروت و قدرت شناخته می‌شود و از همان دوران باستان تا امروز، جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد.

اما اخیراً، شاهد افزایش قیمت طلا به سطحی بی‌سابقه بوده‌ایم که باعث شکوفایی یک بحران اقتصادی جدید شده است. این افزایش ناگهانی در قیمت طلا به دلایل مختلفی مانند نوسانات اقتصادی، تورم و وضعیت سیاسی جهانی اتفاق افتاده است. افرادی که سرمایه خود را در طلا قرار داده‌اند، از این افزایش سودآور بسیاری کسب کرده‌اند، اما برخی از مردم در معرض خطرات این افزایش ناگهانی قرار گرفته‌اند. به هر حال، این افزایش بی‌سابقه قیمت طلا بر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی جمعیت جهانی تاثیر گذار است و ممکن است به تغییرات بزرگی در بازارهای مالی و اقتصادی منجر شود.

به گزارش رویترز، نگرانی در مورد افزایش تورم تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده و قیمت آن را در روز چهارشنبه بالا برده است.به گزارش آدرینبه نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با ۱.۰۲ درصد افزایش به ۲۳۰۵ دلار رسیده است.مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس می‌گوید:«تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن همچنان به خاطر ادامه حمله اوکراین به زیرساخت‌های نفتی روسیه افزایش خواهد داشت تا جایی که تاثیر افزایش سود اوراق قرضه خزانه‌دار آمریکا و دورنمای کاهش دیر هنگام نرخ بهره را خنثی می‌کند».
سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا در روز سه‌شنبه اعلام کردند سه بار کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی منطقی خواهد بود، علی رغم اینکه اطلاعات جدید اقتصادی آمریکا تردید سرمایه‌گذاران نسبت به این اقدام را افزایش داده است.اطلاعات اقتصادی آمریکا در این هفته نشان داد تولید کارخانه‌ای در این کشور به طرز غیرمنتظره‌ای افزایش داشته است. بالا رفتن قیمت مواد خام اولیه ترس از افزایش دوباره تورم را تشدید می‌کند.همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا و بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی یاد می‌شود. قیمت این فلز گرانبها  ۱۰.۸ درصد از ابتدای سال جاری میلادی افزایش یافته است. طلا دهمین روز پیاپی افزایش قیمت را تجربه می‌کند.در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با ۲.۳۰ درصد افزایش به ۲۶ دلار و ۵۲ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۴۲ درصدی ۹۲۸ دلار و ۸۸ سنت معامله می‌شود. 

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید