سیگنال‌ های رادیویی مرموز که از فضا دریافت می شود به زنگ آیفون شباهت دارند!

  • توسط: admin
سیگنال‌ های رادیویی مرموز که از فضا دریافت می شود به زنگ آیفون شباهت دارند!


 

سیگنال‌ های رادیویی که به نام فوران‌ های رادیویی سریع (FRB) مشهورند، از اطراف کهکشان راه شیری به ما منتقل می‌ شوند و امیدوار است که انجام تحقیقات بیشتر، محققان را به درک بهتری از مکان مبدأ این سیگنال‌ های FRB و فرآیند تولید انرژی آنها بیاندازد.

به گزارش خبرآنلاین، در این مورد، ما با یک سیگنال رادیویی واحد سر و کار نداریم، بلکه با ۳۵ FRB که از یک منبع منفرد به نام FRB ۲۰۲۲۰۹۱۲ A می‌آیند سروکار داریم. پس از گوش دادن به سیگنال‌های رادیویی، دانشمندان داده‌های جمع‌آوری‌شده را به یک کلیپ صوتی تبدیل کرده‌اند و با استفاده از زیلوفون دامنه صدا‌هایی که منتشر می‌شوند را پوشش می‌دهند.

این کلیپ صوتی شباهت زیادی به زنگ آیفون دارد و لزوماً از هیچ الگوی شناخته شده‌ای پیروی نمی‌کند که دانشمندان قبلاً دریافت کرده اند. به عبارت دیگر، بیشتر امواج رادیویی موجود در فضا با گام بلند شروع می‌شوند و به تدریج به یک ثبات پایین‌تر فرو می‌روند.

دریافت سیگنال‌های رادیویی مرموز از فضا که به زنگ آیفون شباهت دارند!

اما FRB ۲۰۲۲۰۹۱۲ A یک سیگنال رادیویی منحصربه‌فرد است به این معنا که افت صدا ماهیت رنگی ندارد. اگرچه امواج رادیویی با استفاده از زیلوفون به صدا تبدیل می‌شدند، اما تغییرات گام آن‌ها بیشتر یادآور سوت اسلاید است.

این مطالعه به رهبری سوفیا شیخ از مؤسسه SETI در کالیفرنیا، به محدود کردن منبع این سیگنال‌های رادیویی کیهانی کمک می‌کند و بینش بیشتری در مورد نحوه تولید آن‌ها ارائه می‌دهد. تئوری رایج نشان می‌دهد که FRB‌ها توسط مگنتار‌ها تولید می‌شوند که ستارگان نوترونی هستند که دارای میدان‌های مغناطیسی بسیار قوی هستند. اما شواهد جدید نشان می‌دهد که FRB‌ها احتمالاً می‌توانند با برخورد ستارگان نوترونی یا ادغام ستاره‌های کوتوله سفید نیز تولید شوند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید