سولانا بیتکوین و اتریوم را تحقیر کرد!

  • توسط: admin
سولانا بیتکوین و اتریوم را تحقیر کرد!


سولانا بیت‌ کوین و اتریوم را تحقیر کرد!

قیمت سولانا از ابتدای دی ماه سال گذشته تاکنون، به معنای یک سال گذشته، با حدود ۹۲۰ درصد جهش روبرو شده است. در طول این دوره، کسانی که به بیتکوین اعتماد داشتند، تنها با سود ۱۵۲ درصدی مواجه شدند، در حالی که اتریوم به عنوان دومین رمزارز برتر جهان و یکی از مهمترین رقبای سولانا، با بازده ۸۴ درصدی ثبت شد. افزایش قیمت سولانا در این دوره، منجر به اضافه شدن این رمزارز به چهارمین جایگاه در بازار ارز های دیجیتال برتر شده است، و خود سولانا از اوایل فروردین سال گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است.

قیمت سولانا؛ ۱۱۳ دلار

قیمت سولانا به شکل لحظه‌ای به ۱۱۳.۴۷ دلار رسیده است. اگر ماشین حساب برداریم و نرخ تتر را حدود ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر بگیریم، قیمت هر واحد سولانا معادل پنج میلیون و ۷۴۴ هزار تومان است. قیمت سولانا درمقایسه با دیروز حدود سه درصد پایین آمده، اما اگر به یک هفته قبل برگردیم متوجه بازدهی ۵۵ درصدی این ارز دیجیتال می‌شویم.

قیمت سولانا یک هفته قبل به ۷۴ دلار یعنی سه میلیون و ۷۲۰ هزار تومان نمی‌رسید و حالا در عرض هفت روز هولدر‌های سولانا به سود چشمگیری دست پیدا کرده اند. بازدهی سولانا در بازه‌های دیگر بیشتر به چشم می‌آید و مثلا وقتی به یک ماه قبل نگاه می‌کنیم متوجه رشد ۱۰۰ درصدی می‌شویم. حالا اگر به یک سال قبل یعنی اوایل دی ماه پارسال برگردیم، بازدهی سولانا به عدد خیره کننده ۹۲۰ درصد می‌رسد. برای اینکه راحت‌تر از این حرف‌ها درجریان روند عجیب و غریب سولانا قرار بگیرید کافی است بدانید اگر پارسال علم غیب بلد بودید و ۱۰ میلیون تومان برای خرید سولانا هزینه می‌کردید، الان ارزش سرمایه تان با احتساب ۱۰ میلیون اولیه به ۱۰۲ میلیون تومان تبدیل می‌شد.

سبقت سولانا از بیت کوین و اتریوم

سولانا در یک سال گذشته درحالی ۹۲۰ درصد بازدهی داشته که سرمایه گذاران بیت کوین در همین مدت نهایتا به سود ۱۵۲ درصدی رسیده اند. قیمت بیت کوین نسبت به شش ماه قبل رشد تقریبا ۴۰ درصدی داشته، اما برای سولانا بازدهی ۵۵۰ درصدی را شاهد بودیم. سولانا ظرف یک هفته ۵۵ درصد سود داده، اما آن‌هایی که به بیت کوین دلخوش بوده اند، چیزی نصیبشان نشده است.

اتریوم که بعد از بیت کوین دومین رمزارز مهم دنیاست درمقایسه با پارسال حدود ۸۵ درصد بالا آمده است. آن‌هایی که در کیف پولشان اتریوم داشتند، درمقایسه با هفته قبل دو درصد سود کرده اند و در بازه شش ماهه هم شاهد رشد ۲۱ درصدی قیمت اتریوم بودیم.

افزایش قیمت سولانا به خاطر همین عدد و رقم‌ها جلب توجه می‌کند و تا حدودی به بالا رفتن کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم ارتباط دارد. اتریوم از یک منظر جزو رقبای سولانا است و بالارفتن هزینه کارمزد در تراکنش‌های آن می‌تواند یک سیگنال مثبت برای سولانا باشد.

اضافه شدن سولانا به جمع چهار رمزارز برتر دنیا

افزایش قیمت سولانا با صعود آن به جمع چهار رمزارز برتر دنیا همراه شده است. سولانا با نماد SOL حالا حدود ۲.۸ درصد از کل سرمایه بازار ارز دیجیتال را دراختیار دارد و ارزش کل بازار آن به مرز ۵۰ میلیارد دلار ارتقا پیدا کرده است.

سولانا از نظر تسلط به بازار بالاتر از رمزارز‌های سرشناسی مثل بایننس‌کوین و ریپل ایستاده و از این حیث فقط بیت کوین، اتریوم و تتر را بالاتر از خودش می‌بیند. در شبانه روز قبلی چیزی نزدیک ۶.۵ میلیارد دلار به خاطر خرید و فروش سولانا در بازار ارز دیجیتال ردوبدل شده که این عدد هم فقط از میزان معاملات روزانه بیت کوین، اتریوم و تتر کمتر است.

پیش‌بینی قیمت سولانا

قیمت سولانا درحالی به بالاترین سطح خود از نیمه فروردین پارسال رسیده که با ادامه این روند می‌تواند تا مرز ۱۳۰ دلار بالا برود. نمودار سولانا مشخص می‌کند محدوده مقاومتی بعدی آن ۱۳۶ دلار است و اگر همه چیز خوب پیش برود، آنوقت ملاقات سولانا با محدوده ۱۴۳ دلار دور از دسترس نخواهد بود. با همه این حرف‌ها اگر اتفاق پیش بینی نشده‌ای در شبکه سولانا بی افتد و مثلا عین اردیبهشت پارسال شبکه سولانا برای چند ساعت فعالت نداشته باشد یا اصلا موج ریزشی جدیدی در بازار کریپتو شکل بگیرد، قیمت سولانا ممکن است در قدم اول تا ۱۱۱ دلار می‌ریزد. تداوم روند نزولی سولانا هم می‌تواند منجر به سقوط تا ۱۰۲ دلار شود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید