راز رنگ آبی شب و تأثیر آن بر زیبایی طبیعت

  • توسط: admin
راز رنگ آبی شب و تأثیر آن بر زیبایی طبیعت


امشب رنگ آسمان و پل طبیعت تغییرات بسیار شگفت انگیزی را نشان داد. این تغییرات را می‌توان به علت فعالیت‌های شیمیایی و فیزیکی در جو زمین توجیه کرد. یکی از مهمترین عوامل این تغییرات، واکنش‌هایی چون پرتوهای خورشیدی، تابش ماه، انعکاس نور از سطوح زمین و تشکیل ابرها است.

به عنوان مثال، زمانی که خورشید زیر آسمان مغربی می‌رود، نور خورشید به زاویه‌های پایین‌تر و طولانی‌تری می‌رسد که این باعث شروع غروب و تغییر رنگ‌های گرم و آرام شده طبیعت می‌شود. علاوه بر این، وجود گازهایی مانند اکسیژن و هوا به انعکاس نور و تغییر رنگ آسمان کمک می‌کند.

در نتیجه، تغییرات رنگ آسمان و پل طبیعت امشب ناشی از ترکیب منحصر به فرد فعالیت‌ها، شرایط جوی و اقلیمی، نورهای مختلف و سایر فاکتورهای زمین شناسی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در کمپین‌های جهانی با محوریت اتیسم ، همزمان با آغاز ماه جهانی اتیسم (۱۴ فروردین الی ۱۴ اردیبهشت) سازه‌های بزرگ شهرها طی یک حرکت نمادین با رنگ آبی نورپردازی می‌شوند. پل طبیعت نیز در راستای مسئولیت اجتماعی که دارد در همراهی با کمپین‌های جهانی و اطلاع رسانی درباره اتیسم به رنگ آبی درمی‌آید.
اتیسم یک اختلال عصب-رشدی است که بخش‌های مختلف مغز در افراد دارای اتیسم در همکاری با یکدیگر دچار مشکل می‌شوند. اتیسم علت واحدی ندارد و امروزه، پژوهشگران معتقدند که احتمالاً چندین ژن، ترکیب با عوامل محیطی، در ایجاد اتیسم دخیل باشند.
بهم ریختگی‌های رفتاری، تکان دادن بی‌ارادی دست‌ها و پاها، عدم برقراری ارتباط چشمی هنگام صحبت کردن و عدم درک قوانین ارتباطی و اجتماعی در بزرگسالان بخشی از رفتارهای متفاوت طیف اتیسم است. انجمن اتیسم امسال، با ایجاد «من#درکت-می‌کنم» درباره اتیسم اطلاع رسانی می‌کند.
بر اساس گزارش روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، میزان شیوع اختلالات طیف اتیسم در دو دهه‌ گذشته در سراسر جهان افزایش زیادی داشته است و به طور کلی اعتقاد بر این است که اتیسم در حال افزایش است.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید