رازهای تازه از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی

  • توسط: admin
رازهای تازه از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی


استفاده از کارت سوخت شخصی به عنوان یک روش جدید برای کنترل و مدیریت مصرف سوخت در کشورهای مختلف به کار گرفته شده است. این سیستم از راهکارهایی است که با کمک آن می‌توان به بهینه‌سازی مصرف سوخت و جلوگیری از سواستفاده و سوءاستفاده از آن پرداخت. با استفاده از کارت سوخت شخصی، افراد مجبور به ثبت و گزارش مصرف سوخت خود هستند و هرگونه تخلف و سواستفاده از سوخت به راحتی کشف و مدیریت می‌شود.

این سیستم به ویژه اهمیت بیشتری در مواقع بحرانی و وضعیت‌های اضطراری دارد، زیرا امکان دسترسی به اطلاعات دقیق در مورد میزان سوخت مصرفی و جلوگیری از کمبود آن را فراهم می‌کند. استفاده از کارت سوخت شخصی به عنوان یکی از روش‌های اجباری برای کنترل مصرف سوخت، از بهره‌وری بالاتری در استفاده از این منابع ارزشمند بهره‌مند است و می‌تواند به بهبود شرایط محیط زیست و کاهش تلفات برای اقتصاد کمک کند.

به گزارش آدرینبه نقل از ایسنا، جعفر سالاری نسب با تاکید بر قانون اجرای بودجه ۱۴۰۳ اعلام کرد که وزارت نفت مکلف است حداقل ۹۰ درصد توزیع بنزین را توسط کارت شخص مردم انجام دهد، همچنین فراجا مکلف شده است مقدمات لازم را جهت تحویل یک هفته‌ای کارت به مردم فراهم کند.
وی افزود: کارت اضطراری برای جایگاه‌های سوخت کماکان تا تکمیل مقدمات وجود خواهد داشت.
او با تاکید بر اینکه مردم نگران سوخت‌گیری نباشند، چراکه هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد، افزود: تدابیر لازم برای صدور کارت سوخت شخصی درنظر گرفته شده است و زمان صدور و تحویل با همکاری فراجا به یک هفته کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تصریح کرد: این موضوع هیچ ارتباطی با افزایش قیمت و یا کاهش سهمیه بنزین ندارد و مردم به هیچ عنوان نگران این مساله نباشند.
وی اظهار کرد: صحبت امروز وزیر نفت در این راستا این بود که طی ۱۰ روز آینده اطلاع‌رسانی در این رابطه انجام و مقدمات کار را پیش خواهیم برد و حتما این طرح زمانی اجرایی می‌شود که توزیع کارت سوخت توسط فراجا انجام شده باشد.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید