خودروی برقی چینی که با یک بار شارژ شدن 1000 کیلومتر می رود!

  • توسط: admin
خودروی برقی چینی که با یک بار شارژ شدن 1000 کیلومتر می رود!


یک خودروی برقی از شرکت چینی Nio به زودی با باتری به ظرفیت 150 کیلووات ساعتی (که قابل استفاده 140 کیلووات ساعتی دارد) با وضعیت نیمه جامد عرضه خواهد شد. این باتری، بزرگترین باتری موجود در هر خودروی سواری است. ویلیام لی، مدیرعامل شرکت Nio، به منظور نمایش برد زیادی که این خودرو ارائه می‌دهد، یک نسخه اولیه از مدل ET7 را با برد 1044 کیلومتر (650 مایل) در 14 ساعت رانندگی اجرا کرد، که این مسافت بسیار بیشتر از بسیاری از وسایل نقلیه گازسوز است.

این آزمایش در دمای نسبتاً سرد (بین 28 تا 54 درجه فارنهایت) اجرا شد و پخش مستقیم شد. رانندگی عمدتاً در حالت نیمه خودکار (یا به قول Nio، Navigate-on-Pilot+) و سرعت محدود به 90 کیلومتر در ساعت (56 مایل در ساعت) انجام می شد. میانگین سرعت 83.9 کیلومتر در ساعت (52.4 مایل در ساعت قابل احترام) با زمان سفر 12.4 ساعت بدون توقف بود.

“تکمیل این چالش استقامتی قدرت محصول بسته باتری استقامتی فوق‌العاده 150 کیلووات ساعتی را ثابت می‌کند” لی در پست Weibo گفت. “مهمتر از همه، همه مدل‌های موجود را می‌توان به‌طور انعطاف‌پذیر به باتری‌های 150 کیلووات ساعتی از طریق سیستم تعویض باتری Nio ارتقا داد.”

فناوری انرژی جدید WeLion

در واقع، باتری 150 کیلووات ساعتی ET7 تنها به صورت اجاره ای جدا از خودرو در دسترس خواهد بود، همان چیزی که در برخی از خودروهای فروخته شده در اروپا دیده ایم. پیش از این، این شرکت گفته بود که باتری به تنهایی به اندازه کل یک خودرو (ET5 EV سطح پایه شرکت) یا حدود 42000 دلار قیمت دارد.

این باتری که توسط WeLion New Energy Technology ساخته شده، دارای چگالی انرژی تک سلولی 360 Wh/kg یا 260 Wh/kg برای کل بسته است (آخرین سلول های تسلا کمتر از 300 Wh/kg هستند). باتری‌های حالت نیمه جامد از الکترولیت‌های ژل، خاک رس یا رزین استفاده می‌کنند که چگالی انرژی و مقاومت بیشتری در برابر آتش نسبت به باتری‌های فعلی ارائه می‌دهند. با این حال، آنها هنوز با سرزمین موعود باتری‌های حالت جامد کامل فاصله دارند که می‌تواند چگالی انرژی را دو برابر کند.

اما ما احتمالاً بسته باتری 150 کیلووات ساعتی را در ایالت نخواهیم دید. با آخرین قوانین دولت بایدن، برخی از خودروهای آمریکایی مانند تسلا مدل 3 برد بلند که از اجزای باتری چینی خاصی استفاده می کنند، از این کار استفاده نخواهند کرد. دیگر اعتبار مالیاتی 7500 دلاری کامل را دریافت کنید.

Nio یک تولید کننده لوکس EV در چین است که وسایل نقلیه بدون باتری را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد در اشتراک ماهیانه باتری به عنوان یک سرویس (BAAS) ثبت نام کنید. این سرویس همچنین به شما امکان می دهد باتری خود را در هر زمان با باتری بزرگتر تعویض کنید.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید