جونیورا اولین پلتفرم آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

  • توسط: admin
جونیورا اولین پلتفرم آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان


«جونیورا» اولین پلتفرم آموزشی تعاملی برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان است که توسط جامعه برنامه‌نویسان ایران با هدف شناساندن مفاهیم علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی ویژه سنین ۹ تا ۱۷ سال طراحی شده است. «جونیورا» دوره آموزشی «بلوک آپ استارتر» را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با برنامه‌نویسی به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده است.

چرا یادگیری برنامه‌نویسی برای آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان ضروری است؟

از آنجایی که نیاز جدی به متخصصین فناوری اطلاعات در آینده‌ای نه چندان دور احساس خواهد شد، آموزش این مهارت‌ها در سنین پایین‌تر ضروری خواهد بود. به همین علت، جونیورا با رویکردی نوین، سعی در تربیت این نیروهای متخصص برای آینده ایران عزیزمان دارد.

«جونیورا» چگونه برنامه‌نویسی را به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهد؟

همانطور که اشاره شد مهارت‌های حوزه فناوری اطلاعات مانند برنامه‌نویسی به عنوان مهارت پایه در اکثر رشته‌های تحصیلی و مشاغل کاربردی خواهد بود و نیاز بازار کار به متخصصان این حوزه افزایش خواهد یافت به همین علت «جونیورا» با هدف آموزش تفکر رایانشی با کمک برنامه نویسی و آموزش مهارت‌هایی مثل مهارت تفکر منطقی، قدرت تجزیه و تحلیل فرایندها و مسائل، تفکر رایانشی، تفکر خلاق و حل مسئله و… شکل گرفته است.

چگونگی آموزش این مهارت‌ها به شکل جذاب و سرگرم کننده که کودکان و نوجوان از آن خسته نشوند و برای آینده خود از این مهارت‌های ارزشمند استفاده کنند دغدغه‌ای است که موجب شد «جونیورا» محیط آموزشی بازی‌محور و تعاملی را طراحی و ارائه کند.

آموزش بازی‌محور «جونیورا» انواع روش‌های آموزشی از نقاشی و بازی گرفته، تا داستان‌سرایی و انیمیشن! را بسته به علاقه‌مندی کاربران ارائه می‌دهد. همچنین در محیط تعاملی، کودکان و نوجوانان می‌توانند با دیگر کاربران «جونیورا» ارتباط بگیرند و تجربیات و ایده‌های یکدیگر استفاده کنند.

بازی‌محور بودن آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در پلتفرم جونیورا

«جونیورا» یک پلتفرم بازی‌محور است که کودکان را با چالش‌ها و مسائل جذاب و سرگرم‌کننده روبرو می‌کند. کودکان با حل این چالش‌ها نه تنها مفاهیم علوم کامپیوتر و برنامه نویسی را یاد می‌گیرند، بلکه این محتواهای آموزشی بازی محور باعث می‌شود که انگیزه و اعتماد به نفس کودکان در یادگیری برنامه نویسی بالا برود.

طراحی کاربری و نوشتار مناسب کودک و نوجوان

«جونیورا» یک پلتفرم آموزشی با طراحی کاربری UI و UX مناسب کودک و نوجوان است که با توجه به نیازها و علایق این گروه سنی طراحی شده است. رابط کاربری این پلتفرم ساده، رنگارنگ، جذاب و دوستانه است که کودکان را به استفاده از آن ترغیب می‌کند. همچنین جونیورا دارای زبان‌های برنامه نویسی مختلفی است که کودکان می‌توانند بر اساس سطح و تمایل خود آنها را انتخاب کنند.

طراحی مناسب موبایل پلتفرم آموزشی جونیورا

«جونیورا» یک پلتفرم موبایل فرندلی است که کودکان می‌توانند از طریق تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر به آن دسترسی داشته باشند. جونیورا به گونه‌ای طراحی شده است که بر روی هر نوع دستگاهی به خوبی کار می‌کند و کودکان را از محدودیت‌های فنی در یادگیری برنامه نویسی رها می‌کند.

محیط تعاملی پلتفرم برنامه‌نویسی «جونیورا»

پلتفرم برنامه‌نویسی جونیورا تعاملی است که ذهن کودکان را در فرآیند یادگیری فعال می‌کند. کودکان می‌توانند با استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند «جونیورا» برنامه‌های خود را نوشته، اجرا، اصلاح و به اشتراک بگذارد. همچنین کودکان می‌توانند با دیگر کاربران جونیورا در ارتباط باشند و از تجربیات و ایده‌های یکدیگر استفاده کنند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این پلتفرم، حل و ارائه پاسخ خودکار به تمرین‌هایی است که دانش آموزان پس از یادگیری انجام می‌دهند.

چند زبانه بودن پلتفرم آموزشی جونیورا

«جونیورا» یک پلتفرم چند زبانه است که کودکان می‌توانند زبان مدنظر خود را انتخاب کنند. «جونیورا» به زبان‌های فارسی و انگلیسی است که کودکان می‌توانند بر اساس تنظیمات از بین آنها انتخاب کنند. 

ارائه گواهینامه معتبر آموزشی در جونیورا

علاوه بر همه مزایا و امکانات آموزشی و محتوای درسی جذاب، به شرکت کنندگان در دوره‌های آموزشی «جونیورا» گواهینامه معتبر از سوی جامعه برنامه‌نویسان ایران اعطاء می‌شود که پشتوانه دانش فنی کُدآموزان جونیورایی خواهد بود و مسیر آینده آنها را درخشان‌تر خواهد کرد.

دوره رایگان برنامه‌نویسی؛ هدیه جونیورا به تمامی کودکان و نوجوانان ایران 

دوره رایگان برنامه نویسی بلوک‌آپ استارتر  توسط «جونیورا» توسعه داده شده و در اختیار عموم دانش آموزان قرار گرفته است. دوره استارتر دارای ۸ درس‌نامه، ۲۵ تمرین و ۲ پروژه است. این درس‌نامه‌ها هم در سه مسیر هزارتو، نقاشی و انیمیشن ارائه می‌شود که آشنایی بیشتر شما با پلتفرم و شیوه آموزشی «جونیورا» را فراهم می‌کند.

«جونیورا» اولین پلتفرم آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

چگونه آموزش برنامه‌نویسی را در «جونیورا» شروع کنیم؟

«جونیورا» هر روز توسعه پیدا کرده و مسیرهای آموزشی جدیدی را ارائه می‌دهد، کودکان و نوجوانان می‌توانند با راهنمایی والدین به وبسایت «جونیورا» مراجعه کنند و مسیرهای آموزشی مناسب خود را دنبال کنند.

همچنین «جونیورا» بوت‌کمپ(دوره آموزشی فشرده) حضوری و آنلاین را با مشارکت مدارس در سراسر ایران برگزار می‌کند، مسئولان و مدیران مدارس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۷۰۶۲۹ تماس بگیرند. 

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید