تازه ترین وضعیت قیمت یورو در بازار ارزامروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

  • توسط: admin


قیمت یورو امروز، یعنی تاریخ پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۳، تاثیری چندانی بر اقتصاد کشور ما نداشته است. اما برای افرادی که به تبادلات خارجی علاقه‌مندند یا حتی مسافرت خارجی دارند، قیمت یورو برای آن‌ها اهمیت دارد.

در ازای یک یورو، مبلغی برابر با ۵۶۰۰۰ تومان پرداخت می‌شود. این نرخ مبادله بر اساس نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی و بازار ارز است. اما بسته به نرخ روز و نیز نوسانات اقتصادی ممکن است مقدار متفاوتی در بازار برای خرید و فروش یورو وجود داشته باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت یورو می‌توانید به سایت‌های مربوطه یا صرافی‌ها مراجعه کنید تا بهترین تصمیم را برای تبادل ارز خود اتخاذ کنید.

قیمت لحظه‌ای روز یورو
به گزارش اقتصادآنلاین، در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۷۹۶۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۱۷۰۵ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۲۶۱ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۶۱۸۲ تومان برای خرید و ۴۶۶۴۸ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۶۶۴۸ تعیین کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد فروردین ماه

تاریخ
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنجشنبه
جمعه

هفته اول فروردین


هفته دوم فروردین

۶۶۸۳۲
۶۶۴۸۶
۶۶۰۶۲
۶۶۴۹۰
۶۶۴۹۰

هفته سوم فروردین
۶۶۲۶۱


۶۷۹۶۶

قیمت یورو امروز در بازار آزاد
قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۷ هزار و ۹۶۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۱۷۰۵ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۶۶۲۶۱ قیمت خورده بود.
قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی
همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۶ هزار و ۶۴۸ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۵۱۵  تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۷ هزار و ۳۶ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۸۷۷ تومان اعلام شده است.
در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۶ هزار و ۱۸۲ برای خرید و ۴۶ هزار و ۶۴۸ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۶ هزار و ۶۴۱ برای خرید و ۴۷ هزار و ۳۶ تومان برای فروش تعیین شده بود.
اهمیت قیمت یورو در ایران
یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید