بیت کوین 100 هزار دلاری را در سال 2024 میبینیم؟

  • توسط: admin


بیت کوین 100 هزار دلاری را در سال 2024 میبینیم؟

بعد از تجربه سقوط 65 درصدی در سال 2022، بیت‌کوین (CRYPTO: BTC) در سال جاری به یک پیروزی بزرگ دست یافته است. این دارایی دیجیتال برجسته جهان در سال 2023 با یک افزایش حدود 160 درصدی، با اختلاف چشمگیری از سود بازار سهام جلوتر افتاده است.

تا لحظه نگارش این متن، قیمت این ارز دیجیتال برتر حدود 43700 دلار است. با این وجود، اعتقاد دارم که امکان بسیار واقعی است که تا پایان سال 2024، این قیمت به مرز 100000 دلار برسد.

آماده برای پرواز

همانطور که اگر بازده بیت کوین در سال 2023 کافی نبود، کاتالیزورهای متعددی در افق وجود دارد که می تواند آن را حتی بالاتر ببرد.

برای شروع، صحبت های زیادی در مورد یک صندوق بالقوه قابل معامله در بورس (ETF) وجود داشته است. مدیران دارایی های اصلی، از جمله BlackRock و Fidelity، درخواست هایی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده اند تا این محصولات را به بازار عرضه کنند. بسیاری از ناظران صنعت فکر می کنند که این موارد در اوایل ژانویه تصویب خواهد شد.

بیت کوین قرار است سود ببرد. نه تنها ETF های نقطه ای مهر تاییدی برای این دارایی دیجیتال می دهند و اساساً آن را در صنعت خدمات مالی مشروع می کنند، بلکه سرمایه های تازه زیادی نیز می تواند به سمت بیت کوین هدایت شود. تقاضای بالاتر می تواند قیمت را بالا ببرد.

عوامل کلان نیز می توانند سازگارتر شوند. با ادامه یافتن نشانه‌های کاهش تورم، مقامات فدرال رزرو ممکن است آماده باشند تا چندین بار در سال 2024 نرخ بهره را کاهش دهند.

البته، سخت است که بدانیم چقدر از این خوش بینی در حال حاضر در قیمت بیت کوین لحاظ شده است. اما اینها هنوز تحولات مثبت بالقوه ای هستند که باید به آنها توجه کرد.

شاید قوی ترین کاتالیزور نصف شدن سال آینده باشد . این رویداد تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد، عرضه جدید بیت‌کوین را که وارد بازار می‌شود نصف می‌کند. این وضعیت کاهش عرضه همراه با افزایش تقاضا معمولاً برای بیت کوین بسیار صعودی بوده است. نصف شدن بعدی در اواخر آوریل پیش بینی می شود.

ذهنیت درست را حفظ کنید

قبل از بیرون رفتن و بارگذاری بیت کوین در سبد خود، ایده خوبی است که فراموش نکنید که این دارایی هنوز یک دارایی بسیار بی ثبات است. برای برخی از سرمایه گذاران، طبیعت بالا و پایین آن ممکن است خیلی سخت باشد. و برای کسانی که در حال بازنشستگی هستند یا نزدیک به آن هستند، داشتن بیت کوین ممکن است دور از ذهن باشد.

حتی برای کسانی که آماده سرمایه گذاری هستند، خرید تنها مبلغی که مایل به از دست دادن آن هستید یک استراتژی هوشمندانه است. این به ویژه برای افرادی که ممکن است با بیت کوین آشنایی نداشته باشند صادق است. بدیهی است که وقتی بیشتر یاد می گیرید و اعتقاد بیشتری به دست می آورید، تقویت این تخصیص می تواند حرکت درستی باشد.

مانند همه چیزهای سرمایه گذاری، حفظ یک افق زمانی بلندمدت را فراموش نکنید. با بیت کوین، این اهمیت دو چندان می شود. باید در نظر داشته باشید که برای یک دهه آینده نگه دارید تا شاهد پیشرفت اوضاع باشید. به عبارت دیگر، انتظار نداشته باشید که سریع ثروتمند شوید.

و در حالی که من معتقدم 100000 دلار یک نتیجه کاملاً واقع بینانه برای بیت کوین در سال 2024 است، چیز مطمئنی نیست. عناصر لازم برای بازگشت هیولا وجود دارد، اما نمی توان دانست که در 12 ماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

سرمایه گذاران قطعا باید همچنان نسبت به بیت کوین خوش بین باشند. اما بهترین سرمایه گذاران همچنین می دانند که همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی رود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید