بهترین زمان برای شروع رژیم غذایی: کی شروع کنم؟

  • توسط: admin
بهترین زمان برای شروع رژیم غذایی: کی شروع کنم؟


شروع رژیم غذایی بهترین زمانی است که شما برای انجام آن آماده و متمرکز هستید. اما اکثر افراد معمولا در اوایل سال، به نام تصمیم گرفتن برای شروع یک رژیم غذایی جدید، به عنوان “شروع سال جدید، فرصت جدید” فکر می‌‌کنند. این زمان معمولا با شروع سال جدید در تقویم میلادی، انتقال به یک فصل جدید و شروع یک فایل جدید مورد انتظار اختصاص دارد. اما مهمتر از همه، باید مطمئن شوید که شما برای انجام تغییرات مورد نظر، آماده و تعهد شدید. وقتی که شما ذهن و اراده‌ی لازم را داشته باشید، هیچ زمان از سال به عنوان شروع مناسب رژیم غذایی شناخته نمی‌شود.

بیشتر ما در طول عمرمان یک‌بار رژیم غذایی را تجربه کرده یا دست‌کم در خانه و میان دوستانمان با این مسئله مواجه شده‌ایم. بعضی در رژیم‌گرفتن موفق‌می‌شوند و بعضی مدام به درِ بسته می‌خورند. دانشمندان می‌گویند همان‌طور که تلاش برای لاغرشدن باید روندی پیوسته باشد زمان شروع رژیم هم یکی از عوامل مهم است که از آن کمتر گفته می‌شود، اما چه زمانی مناسب است؟
به گزارش خراسان، طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه آکسفورد انجام شده است، ماه‌های ژوئیه و اوت (از ۱۰ تیر تا ۹ شهریور) بدترین زمان سال برای شروع رژیم است، چون احتمالا زیاده‌روی در خوردن در این ماه‌ها رخ می‌دهد. اولین ماه سال (برای ایرانی‌ها فروردین) هم بهترین زمان برای شروع رژیم‌غذایی است. دکتر دیمیتریوس کوتووکیدیس، نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: «بهترین فرضیه آن است که بگوییم مردم در ماه اول سال انگیزه بیشتری برای کاهش وزن دارند؛ بنابراین بیشتر درگیر برنامه رژیم غذایی می‌شوند و وزن بیشتری از دست می‌دهند.»
نشریه تلگراف به تجزیه‌وتحلیل وزن افرادی اشاره می‌کند که در برنامه پیشگیری از دیابت سازمان ملی خدمات سلامت، ثبت‌نام کردند و در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار داشتند. این نشریه گزارش می‌دهد این بررسی که برای نخستین بار انجام شده‌است، سطح کاهش وزن را براساس ماه نشان می‌دهد.
افرادی که رژیم غذایی را از ماه‌های ژوئیه و اوت شروع کردند، به ترتیب ۱.۶۵ و ۱.۶۱ کیلوگرم کاهش وزن داشتند، این مقدار از میانگین کل ماه‌ها که ۲ کیلوگرم است، کمتر بود. افرادی که رژیم غذایی را در ماه اول سال تقویمی شروع کردند، به‌طور میانگین ۲.۵۴ کیلو وزن کم کردند.

  • برچسب ها:
  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید