بازگشت جشن ترافیک به معابر تهران

  • توسط: admin
بازگشت جشن ترافیک به معابر تهران


بازگشت ترافیک به معابر تهران ممکن است به دلیل عوامل مختلفی اتفاق بیفتد. از جمله دلایل اصلی می‌توان به افزایش تردد خودروها، کاهش سرعت حرکت خودروها و ترافیک اضافی بر اثر ساخت و سازهای شهری اشاره کرد. توسعه جمعیت و افزایش تعداد خودروها، نقص‌های در سیستم حمل و نقل عمومی، افزایش مسافران و مسافت‌های طولانی بین مناطق شهری از دیگر دلایلی است که می‌تواند بازگشت ترافیک به معابر تهران را تحت تاثیر قرار دهد. برای مقابله با این مشکلات، نیاز به برنامه‌ریزی مناسب برای بهبود شبکه حمل و نقل و ایجاد راهکارهایی برای کاهش ترافیک و بهبود وضعیت ترافیک در معابر تهران است.

به گزارش آدرینبه نقل از مهر، سرهنگ علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره ترافیک امروز شهر تهران گفت: با رصدی که از طریق مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ از سطح معابر بزرگراه‌هایی شهر تهران انجام شد، شاهد شروع ترافیک در مسیرهای غربی، شرقی و جنوبی به سمت مرکز شهر تهران بودیم.
وی ادامه داد: بار ترافیکی در مسیر آزادراه تهران به کرج و بالعکس بار ترافیکی شروع شده است.
سرهنگ شریفی گفت: در حال حاضر انتهای بار ترافیکی در بزرگراه همت – جنت آباد، آبشناسان – سردار جنگل، حکیم _ باکری است همچنین مسیر یادگار جنوب به شمال بدون مشکل بوده و ترافیک در محور زین الدین- صدف سنگین و شیخ فضل الله بعد از جناح نیمه سنگین و چمران به شمال تا مقطعی تا دور گرد فاطمی به دلیل خرابی خودرو سنگین گزارش می‌شود.
وی افزود: همچنین انتهای بار ترافیکی در بزرگراه امام علی (ع) به رسالت، بزرگراه کردستان – گمنام، بابایی – نیروی زمینی است، ترافیک در صیاد ورودی به بزرگراه شهید سلیمانی نیمه سنگین و در حال تردد و بزرگراه نواب نیز نهم دی نیز سنگین است.
سرهنگ شریفی بیان داشت: همچنین ترافیک در مسیر خیابان آزادی محدوده شهیدان وجود دارد و شاهد تراکم ترافیک در این محدوده و البته بدون مشکل هستیم.
وی افزود: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ به منظور اجرای طرح جناغی ها و برخورد با تخلفات سرعت و سبقت در معابر بزرگراهی حضور دارند تا از حرکت و تغییر مسیرهای ناگهانی خودروها جهت ورود به رمپ ها و خروجی بزرگراه‌ها خودداری کرده و با این کار نظم خاصی را به معابر شهری می‌دهند.
سرهنگ شریفی گفت: رانندگان به این نکته توجه داشته باشند که در مواقعی که دید کافی به جلو و اطراف را ندارند حتماً از چراغ روشن استفاده کنند و مراقب عابرین پیاده و ترددهای آنها در سطح معابر به ویژه بر روی خطوط عابر باشند.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید