این ۸ استان بارش شدید در این هفته دارند / از سفر‌ های غیر ضروری پرهیز کنید

  • توسط: admin
این ۸ استان بارش شدید در این هفته دارند / از سفر‌ های غیر ضروری پرهیز کنید


سازمان هوا شناسی کشور در خصوص بارش شدید و کاهش محسوس دما در هشت استان، هشدار داده و بر لزوم خودداری از سفر های غیر ضروری تأکید نموده است.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: در روز جمعه (اول دی‌ماه) در چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، شمال شرق خوزستان، روز شنبه (۲ دی‌ماه) در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، نیمه شرقی و شمال خوزستان، جنوب و ارتفاعات لرستان، ارتفاعات جنوب اصفهان و روز یک‌نبه (۳ دی‌ماه) در جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان و شمال کرمانشاه بارش باران، در مناطق گرمسیر رعدوبرق، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما، در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش برف، کولاک برف، رخداد مه و احتمال وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود.

به دنبال تشدید فعالیت سامانه بارشی، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و تنش دمایی در سالن‌های دامداری مرغداری و گلخانه‌ها دور از انتظار نیست.

از همین رو سازمان هواشناسی کشور نسبت به پرهیز از سفر‌های غیرضروری به‌ویژه در گردنه‌های برفگیر و مجهز بودن خودرو‌ها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر، کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی و انتقال ماشین‌آلات کشاورزی به نقاط مسقف توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید