اعلام سهمیه ماهانه یارانه‌ای شیر خشک!

  • توسط: admin
اعلام سهمیه ماهانه یارانه‌ای شیر خشک!


در اطلاعیه‌ای جدید، میزان سهمیه ماهانه شیر خشک یارانه‌ای برای شهروندان اعلام شد. این تصمیم به منظور حمایت از خانواده‌های کم‌درآمد و افراد با نیازهای خاص اتخاذ شده است. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نیازهای افراد، تعیین میزان سهمیه ماهانه شیر خشک به طور دقیق انجام شده و اعلام شده است.

این تصمیم نشان از توجه دولت به نیازهای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه دارد و نشان می‌دهد که حمایت و توجه به محرومان و کودکان جامعه از اولویت‌های این سازمان است. این اقدام نه‌تنها به بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌ها کمک می‌کند بلکه در جهت بهبود سلامتی کودکان و بهبود شرایط زندگی آن‌ها نیز موثر است.

به امید اینکه این اقدامات بهبودی ایجاد کنند و زندگی افراد را آسان‌تر کنند.

به گزارش آدرینبه نقل از تسنیم، علیرضا رستمی با بیان اینکه صنعت شیرخشک کشور صنعت نسبتاً خودکفایی است، اظهار کرد: اکثر شیرخشک‌های مورد نیاز در کشور تأمین می‌شود و فقط در حدود ۵ درصد وارداتی هستند.
وی با اشاره به بروز برخی مشکلات در تأمین شیرخشک‌های معمولی نوزادان در سال گذشته اظهار کرد: از مهرماه سال ۱۴۰۲، با تشکیل قرارگاه اصلاح سیاست‌های ارزی شیرخشک یک جراحی اقتصادی در این حوزه صورت گرفت به این مفهوم که مابه‌التفاوت قیمت ارزی در قالب یارانه از سوی دولت پرداخت شد و قیمت شیرخشک برای مصرف‌کننده ثابت باقی ماند.
سرپرست اداره‌کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: خانواده‌ها برای تهیه شیرخشک در تعداد منطقی با افزایش قیمت مواجه نمی‌شوند و هر نوزاد ماهانه تا سقف ۱۰ قوطی شیرخشک را با نرخ یارانه‌ای دریافت می‌کند.
به‌گفته وی، شیرخشک نوزادان تازه‌متولدشده‌ای که هنوز برای آنها شناسنامه صادر نشده است، با شناسنامه مادر و پدر در تعداد محدود قابل ارائه و ثبت است، همچنین اتباع مجاز هم با ارائه کد اقامت اتباع، می‌توانند شیرخشک نوزادان خود را دریافت کنند.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید