آغاز عزاداری عمومی در اصفهان در تاریخ ۱۸ فروردین

  • توسط: admin
آغاز عزاداری عمومی در اصفهان در تاریخ ۱۸ فروردین


برگزاری عزای عمومی در تاریخ ۱۸ فروردین در شهر اصفهان اعلام شد. این مراسم برگزار شده به مناسبت فقدان یکی از اهالی اصفهان و به همین منظور تمامی افرادی که با او آشنا بودند و حتی افرادی که به این مراسم دعوت نشده‌اند نیز از این فرصت برای ابراز تسلیت و شرکت در مراسم عزا و خاطره‌سازی با آن شخص بهره‌مند خواهند شد. این مراسم اهمیت زیادی برای خانواده متواری و همچنین اهالی شهر اصفهان دارد زیرا به عنوان یک فرصت برای به اشتراک گذاری درد و غم در میان افراد محسوب می‌شود. امیدواریم که با حضور گسترده مردم، این مراسم بتواند به منظور حمایت و تسلط اعلی مرحوم و خانواده او برگزار شود.

به گزارش آدرینبه نقل از مهر، سردار مجتبی فدا ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت مقام شهید زاهدی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در پیام‌شان به شهید زاهدی عنوان سردار مجاهد و شهید قدس را به دادند و از امروز در هر محفل و مجلسی از این عناوین برای این شهید بزرگوار استفاده شود.
وی با بیان اینکه افتخار استان اصفهان به ایثارگری، مجاهدت، جانفشانی و تعداد شهداست، افزود: در طول سالیان گذشته دو بار تعاریف مهمی در وصف مردم اصفهان از زبان مقام معظم رهبری شنیدیم، یک بار در زمان حماسه ۲۵ آبان و تشییع ۳۷۰ شهید و بار دوم در زمان شهادت ۲۷ شهید اتوبوس خاش_زاهدان که به مردم اصفهان برای خلق این حماسه مرحبا گفتند.
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان در ادامه به تشریح برنامه‌های مراسم تشیع شهید زاهدی پرداخت و گفت: شهید زاهدی یک شخصیت ملی و بین‌المللی است و بر همین اساس برنامه‌های متعددی در نجف، کربلا و سوریه داریم و بعد از فردا مراسم استقبال در تهران خواهد بود.
وی با بیان اینکه مراسم تشییع شهید زاهدی و سایر شهدای کنسولگری ایران در تهران و هم‌زمان با روز قدس برگزار خواهد شد، افزود: عصر روز جمعه ۱۷ فروردین ماه مراسم استقبال از شهید در اصفهان برگزار خواهد شد که زمان و مکان این مهم اطلاع‌رسانی خواهد شد و بعد از آن مراسم وداع با شهید در گلزار شهدای رهنان برگزار خواهد شد و سپس مراسم وداع در گلستان شهدا و با قرائت دعای ابوحمزه ثمالی برگزار خواهیم کرد.
فدا گفت: بخشی از مردم توانایی شرکت و حضور در مراسم تشییع را ندارند و به همین دلیل در هنگام سحر پیکر شهید به صدا و سیما منتقل و ویژه برنامه سحرگاهی با پیکر شهید برگزار خواهد شد که سپس صبح شنبه تشییع پیکر مطهر در اصفهان برگزار خواهد شد که استاندار در استان اصفهان اعلام عزای عمومی اعلام کرده‌اند.
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) در خصوص مسیر تشییع گفت: روز شنبه مسیر تشییع پیکر مطهر شهید از فلکه بزرگمهر به سمت گلستان شهدا خواهد بود و سپس روز دوشنبه در سالن گلستان شهدا مراسم سوم و روز جمعه مراسم هفتم شهید برگزار خواهد شد، همچنین روز یکشنبه مراسم ختم و بزرگداشت ایشان در تهران برگزار می‌شود.
وی افزود: جمعه روز قدس است و یکی از ظرفیت‌هایی که می‌توانیم پیام شهید سردار زاهدی را به همگان مخابره کنیم شرکت در راهپیمایی روز قدس است، زیرا پیام سردار و شهدای مقاومت همین بوده و خواهد بود.
فدا با اشاره به سوابق فرماندهی شهید زاهدی در استان‌های گیلان و چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته درخواست زیادی برای اجرای مراسم تشییع شهید سردار زاهدی در استان‌های گیلان و چهارمحال و بختیاری دریافت کردیم و تلاش خواهیم کرد تا هنر، پایمردی مردم اصفهان در گرامیداشت مقام شهدا را ثابت کنیم و با توجه اینکه امکان تشییع این شهید را در گیلان و چهارمحال و بختیاری را نداریم باید بتوانیم در اصفهان شرایطی را فراهم کنیم که زمینه برای حضور مردم استان اصفهان و دیگر استان‌ها فراهم شود تا عظمت مقام این شهید بزرگوار و پیام حضرت آقا را به همگان نشان دهیم که امید، وحدت، انسجام و همدلی مردم ایران در گرامیداشت ارزش‌ها و مقام شهیدان به جهانیان ثابت کنیم.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید